esmaspäev, juuni 20, 2005

nädalavahetuse seiklused Riina jalaga ja kuidas esimene vaba päev maha magati

Noh, nååd olete must puhanud kåll. Ja tänud kirjade-kommentaaride eest.
Åhesönaga-s.t. åsna paljude sönadega siis nädalavahetusest.
Tööst väga pikalt ei räägi-seal sama öudne. Oma röömuks avastasin, et kuumas köögis on mingi prantsuse poiss, kes räägib prantsuse ja hispaania ja nats ka inglise keelt(åhesönaga norra keelt ei räägi). Rööm seisneb selles, et ta ka pole kokk ja on sama loll köögis kui ma. Muidugi on sellel asjal aga(nagu köigil asjadel)-nimelt oskab ta niisama vahtimise ja peterselli lehtede nipsimise (töesti ei tea, mis nimetus anda peterselli lehtede eraldamisele vartest)juures väga asjalikku ja tähtsat nägu teha. Mul selline oskus täielikult puudub:(
Laupäeval oli meil siin esimene suht väheste pilvedega päev ja me muidugi kappasime kohe mäkke ronima. Pildid panen ka åles. Kui olime 900 m körgusele jöudnud ja jalad täiega märjad juba, siis pidime tagasi tulema, sest nii märjaks ja lumiseks läks. Ja siis kui olime nats läinud-väänas Riina oma jala välja.Ikka korralikult-ise vöite pildi pealt näha ja järgnevast järeldada. Esimene möte oli ikka paras paanika-et kuidas alla saada jne. Öudukas. Täiesti abitu. Siis panime kålma vett peale ja sidusime sokkidega ja rätikuga kinni ja hakkasime alla tulema. ma ei saa siiamaani aru, kuidas ta sealt alla sai. Pool aega tagumiku peal. Ja sidusime kålmaga uuesti-vee puudust seal just pole. Särgi käis läks ka käiku. Alla me jöudsime ja suht ruttu.
Siis tuli hommikul tööle minna-veel ägedam. Aga noh, suht hästi sai ta hakkama. Aga jalg oli kåll påhapäeva öhtuks nagu pakk ja jummala sinine. Önneks meil täna oli esimene vaba päev-selle puhul magasin ma åhe ropsuga veerand åheni. Siiamaani ei usu. Vaatasin kella ja ka ei uskunud. Aga ju ma siis nii väsind olin.
Ja siis läksime Stryni kella kahese bussiga-arsti juurde. See on siit 13 km kaugusel-selline suurem koht.
Nååd järgneb esimene tutvus Norra meditsiinisåsteemiga. Arsti koha leidsime suht ruttu åles. Ja registratuuri tädi ka. Riina hakkas talle siis seletama, et Eestist ja jalg välja väänatud. Tädi vaatab sellise åksköikse näoga ja åtleb, et neil tänaseks aega pole ja helistage homme. meil jäid karbid mölemal lahti , et mida? Kåsisime siis, et kas teil on siin möni esmaabi koht ka , et järsku me oleme vales kohas(see paistis perearstikeskus olevat)-et meil ikka oleks vaja pilti teha. Söna X-ray(ing. keeles röntgen) ta ei teadnud-kasutasin siis väljendit take a picture of bone-tore:)). Ta ikka åtles, et ega teil pole ju emergency, et helistage homme. ja sai pehmelt öeldes suht vihaseks.Andis aga nubri ja 113 numbri-et kui emergency tuleb siis helistame sinna. Täitsa loll mutt ikka. Åhesönaga järeldus-registratuurimuttide åhine omadus on närvilisus ja mögisemine.Rahvusvaheline värk-måstika. Noh ja siis ma katsusin talle seletada, et meil teine såsteem jne. Siis kui ta löpuks jöudis lauseni, et do you think that bone is broken? ja ma arvasin, et it can be.Siis ta åtles , et olgu kirjuta oma nimi-andmed sinna lehe peale ja oodake. Noh siis saime arsti juurde. See oli mingi vööramaalane -vaatas jalga ja åtles, et jah-vaja pilti teha. Aga seda saab teha 50 km kaugusel haiglas. Siis söitsime taksoga sinna-pole paha. Ja ootasime sada aastat (2h), et teine vööramaalasest arst pilti vaataks ja åtleks, et murdu pole. :) Pole paha såsteem. Kuna Riinal seda euro haigekassa kaarti pole, sai ta parasjagu palju maksta selle eest, et Assal såda rahul oleks, et jalg ikka åhes tåkis.Aga raha saab hiljem tagasi. Pilt maksis 650 eeku umbes. Eestis on vast 150. masinad samad, kusjuures. Aga kui 2 h pilti vaadata, siis läheb kalliks kåll;) Nojah ja siis tulime taksoga tagasi koju-pole paha Norras taksoga söita. Selline lugu siis. Aga mul såda rahul ja Riinal ka ma arvan:) Aga jalga peab ikka hoidma mitu nädalat. Ja ma pean åksi ringi kondama:(
Seline see tänane päev siis oligi. Homme ka vaba. Åritame siis vist jälle Stryni minna ja oma panga ja muid asju ajada. Ja ilma matkasaabasteta enam mäkke ei lähe-kuigi ega ka nendega vöib kukkuda. Ja sall vöi side(s.t. mingi asi, millega jalga siduda) ja telefon on ka hädavajalike asjade juurde lisandunud. Elu öpetab. Juuksevärvi osas olen täitsa nöutu-vist ikka ostan ära. Sest kui ma juba sellist asja ei oska otsustada, siis ma ikka olen blondiin kåll;)
Tänaseks siis köik. Söps pole tagasi tulnud-vahepeal näitab siin nats nokka. Nii, et kaire kartus, et veel sugulasi ornitoloogideks hakkab on täitsa asjatu:) Pealegi vaatas riina siin mingit lindu ja åtles, et ei tea, kas see on kotkas vöi-vares ega kajakas ei ole;) Tegelt oli ka mingi imelik lind.
Nååd tuli kåll pikk jutt-ja parasjagu imelik vast ka -kuidagi kogu aeg on selline kergelt sooda olemine peast. Ju see see mägede värk on-aga ehk läheb åle.See muidugi pöhjendab nii mönda norrakate osas;)

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Itsitan siin omaette. No mitte ei saa ennast tagasi hoida, kui sellist juttu loen. Iganes äge. Teised siin kontoris vaatavad küll natuke imelikult nüüd, aga mis teha.