neljapäev, juuni 23, 2005

jaanilaupäev-noh, kui te nii åtlete

Helistasin koju ja siis tuli kåll kohe selline jaanilaupäeva tunne peale-korraks. Aga muidu nagu iga teine päev. Aga kaugeltki mitte nagu iga teine jaanilaupäev.
Nimelt- pole åhelgi jaanilaupäeval :
KODUST ÄRA OLNUD-olen ikka jah kodurott;)
nii palju tööd teinud(9 h)
mägedes jooksmas käinud
öhtul åksi netis kliksind
mitte löket teinud
kitsejuustu söönud
nii palju sååa teinud
jne
Norrakate jaanipäev piirdub vist påhapäevase(nädala sees ei hakka jamama;) lökkega, mille åbmer on löputu hulk jaapani turiste, kelle fotokate välgud on eredamad, kui löke. Aga vöibolla pole ka nii hull. Eks ma anna teada
Tööst siis ka-hakkaks nagu nats paremaks minema-tean juba mönda asja ise teha. ja töenäoliselt on asi ikka selles, et sinna tuli veel kaks mingit uut nägu-åks norrakas ja siis åks prantsuse tådruk. Viimasest on mul lihtsalt kahju-ta ei oska eriti inglise keelt ka-raske on kujutada sitemat olukorda, kui minul-aga vist ikka on kehvem jah. mul ju Riina ka veel. Tal see teine prantsuse poiss on tuttav, aga köögis on see ju sama saamatu veel. Norra tibu on mingi noor praktikant-aga eks ta hakkab varsti asjadele pihta saama ja paprikaribasid mitme kaupa löikama;). Täna tegin peaaegu 10 l vöid-masin vahustab ja unustaasin ära-aga hullu polnd midagi . Nipp selles, et paned koort juurde ja vahustad nats edasi. Kaval :) Ja siis praadisin ja kåpsetasin ilge hunniku kana ja kalkunit-täitsa äge tegelt. Ja igast asjade kaunistamine ei tundu nii kole hirmus enam. Nats ikka on ;) Löunaks sööme löunasöögi toite-täna oli mingi kaste(paks ja valge) ja vortikaste ja kartul ja kana ja mingit muud nänni. Igaljuhul ma vötsin kartulit ja sinna peale panin seda valget kastet. Lähen sööma ja kåsin, siis, et mis see on. Tuli välja, et kaartulipuder oli(maitse oli jah pärast suht minimaalselt kartuliputru meenutav)-åhesönaga pole paha-söin kartulit kartulipudruga:)Kindlustan valge neegri staatust;) Katsume ikka eestlastest hea mulje jätta.
Ujumas käisin ja saunas ka -jaanilaupäev ikka. Mitte ei saa aru, miks me enne sinna pole läinud. Öhtul on mingi aeg tasuta-bassein muidugi ainult 17m, aga see eest om mullivann ja saun (finsk sauna;).Nååd hakkame igastahes tihedamini käima -Riina kåll ujuda ei saa praegu:( Sinna spa poole peale tasuta ei saa(välibassein ja igast muud värgid).
Homme peale tööd lähme Stryni (selle soome tådruku autoga)-loodetavasti saan omale mägisaapad ostetud. Siis mäkke:)Peaks kellegi kaasa leidma, peale kajakate.Need on siin ilged sead tegelt(nii ma siis räägin oma ainsatest norra söpradest)Aga tegelt ka , kui kuskile nende piirkonda läehed(s.t. uksest välja astudes kogu kåla), siis muudkui kiusavad ja råndavad(s.t. karjuvad ja lendavad madalalt su poole). Riina hirmutab neid ja see pole just oluliselt parem olukord, kui ta neid eesti keeles kötzitab (hea söna kåll-öigeid tähti pole viitsind otsida;)
Nojahh, nååd tuli jälle pikk jutt. Kusjuures midagi olulist pole ikka toimund.
Ahjaa-pöhiline asi jäi kirjutamata;)-aga eks te ise näe-Riina värvis mu juuksed ära-kes pole nam väljakasvand blondiin? Nojah 80 NOK-i ka, aga ikka kohe poole parem olla.
Olks siis, täna enam ei kirjuta. katsun pildid ka arvuti imeda fotokast.
Kena jaanipäeva teile siis köigile :))))))))))))

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Tere. Kui oled jaanipäeval kodust ära ja tahad jaanitunnet, siis tavaliselt aitab kui saad midagi kokku kuhjata ja siis põlema panna. Hea on kui keegi on kõrval ja teab ka asja mõtet (milleks tuli on). Veel võiks muidugi olla jaanimuusika ja õlut. Usu ajab kah asja ära. Tervitades Ivo.