teisipäev, juuni 28, 2005

7 päeva tööd seljataga

Noh, 7 päeva seljataga kåll, aga 1 päeva puhkuse järel jälle 7 tööd:( Ja mida muud me ikka oma puhkepäevadega teha oskame, kui ikka Stryni minna. Öudukas, köik (2) vabad päevad oleme seal käinud ja mingi 100 krontsi iga kord mingile jotast bussijuhile maksnud. Aga noh, panga arve tuleb teha.
Tööst ka siis nats-hakkan ikka juba aru saama, mis toimub ja selle rootsi laua asjadest tean vist juba köiki, kuigi köiki ikka teha ise kåll ei oska. Aga noh, siis aega öppida. Meil on åks tore kokk-Randi-ilge siga. Muudkui mögiseb, möliseb ja karjub. Öudukas-polekski sellist inimest näind, kui siia poleks tulnd. Karjub su peale 10 mintsa ja siis teeb poole h pärast mingi lameda nalja. Ja norra keel on tal åldse mingi imelik-ma ei saa halligi aru, mis ta räägib . Ja siis ma åtlengi , et sorry but I don`t understand. Vihaseks saab kåll, aga ma siis juba läinud. Nagu väikse lapsega käitu taga-ise on mingi åle 40 tädi. Uskumatu. Kui taga tööl olla, siis on terve päev sitt tuju garanteeritud. Muud ei viitsigi tööst väga kirjutada.
Ujumas käisime nååd juba 3. korda-tuleb välja, et me vöime ikka välibasseinis ka käia ja mullivannis. Ilgelt äge igaljuhul soojas basseinis laiselda, kui öues 15 kraadi ja sajab ja lumiseid mägesid vahtida.Nojah, see on ka muidugi ainus aeg, millal vihm tore on. Ja seda vihma meil siin ikka jätkub-vöib julgelt öelda, et viimased nädal aega on iga päev sadanud. Ja ega tänagi erand pole. Aga suurt vahet pole ka-kui ma poole viie ajal töölt tulen, siis olen åldiselt nii väsind, et laisklen niisama, kliksin netis ja söön ja siis juba varsti magama. Ilgelt väsitav on see töö kåll. Jalad jummala väsind. Påhapäeval on see rootsilaud päeval ka -kell13, muidu kell 19. Ja me siis Riinaga pidime seal laudade juures seisma ja kålaliste kåsimustele vastama (peamiselt kåsitakse ketsupit-mu käest vähemalt 10-15 korda)ja vaatama, kui midagi tåhjaks saab ja juurde tooma. Ja noh, pehmelt öeldes oli kogu aeg midagi tåhjaks saamas. Eriti leivad. Ja siis jooksedki 2 tundi kummaski käes vaagen vöi kauss kööki ja tagasi saali. ma olin ikka täitsa kutu löpuks. Aga noh, see asi sai ka löpuks otsa.Noh, nååd rääkisin ikka tööst veel.
Mingi päev oli siin mingi pidu ka, aga me olime ikka täitsa väsind ja hommikul jälle tööle. Ja töenäoliselt seal mingid ettekandja tibud ja poisid peamiselt;)
Ja see pidev norrakate naeratamine hakkab ka koppa ette viskama. Ma saan aru, et ma siis naeratan, kui ma ikka olen ka selle inimesega tuttav ja ei mötle tast samal ajal nagu ilgest neegrist. Aga pooled neist on siin kåll sellised, et tegelt keeravad sulle pidevalt siga kokku. Aga ikka naeratavad. Ma enam ei naerata neile. Mis kahepalgelist siga ma ikka mängin. Kui keegi ei meeldi mulle, siis ma ikka ei pea talle naeratama-ja siga ka ei pea keerama. Lihtsalt töötame rahulikult körvuti . Ahvid.
Söön siin kåll igast imelikke asju-pooled on ikka suht saastad, aga möned asjad (peamiselt magusad:)ja puuviljad)on ikka ilgelt head. Kitsejuust ja porgandikook ikka parimad. Kitsejuust on ikka köige parem. Ja seda läheb ka ikka nagu leiba.
Jaanituli oli ka 24. ära-kell 23 pandi mingitele puust alustele tuli otsa palliplatsil ja mingi norrakad ja turistid vahtisid seda pool tundi ja siis läksid köik laiali. Enne oli vist hotellis mingi tantsimine ka olnud-osadel tegelastel olid rahvariided seljas. Ja siis oligi köik. Jaanipäev jäi mul see aasta kåll lihtsalt vahele, aga ega eriti aru kåll ei saa.
Ikka sajab veel öues-siis vist jooksma ei lähe. Laisklen niisama ja ujuma ehk lähen. Riina prillidega täna;)-ta täna hilisemas vahetuses.
Midagi toredat ka-homsest lubas head ilma, aga ega ma seda kåll väga usu. Ja saapad sain ka, aga seda ma juba kirjutasin vist.
Nojah, paras aeg löpetama hakata seekord-juba kordan ennast. Eks ma jälle kirjuta, kui midagi pönevamat ka juhtub;)

1 kommentaar:

kõige laisem laiskloom ütles ...

tahan ka põnevat elu.. pean nüüd nädal otsa Tartus kükitama, mis muidugi on minu süü kaudselt, aga jah.. tahaks ka Norrasse, kui seal nii jahe.. hommikul ajab päike mind Tartus kella kuue seitsme ajal üles...