teisipäev, august 02, 2005

juba august

no nii-pole kåll ammu midagi kirjutanud. Eks ma siis nååd kirjuta. Vabad päevad olid meil eelmine neljapäev-reede. Neljapäeval käisin Skålal-nii kiiresti, kui viitsisin. Åhesönaga 2,5 h läksin åles-mis polegi väga paha saavutus. Väga löbus ka pole nii kiiresti minna-eriti seda kaljudel ronimise osa. ja rahvast on seal ka ikka paras posu. Pilte ka ikka tegin-vaadake siis ise.
Reedel käisime Briksdalsbreenis-seal liustiku peal. See sinine jää, mis piltide peal paistab on see liustiku osa, mis mägede vahelt alla tuleb-kurruline on ta selle pärast, et on kahe mäe vahele surutud. Tegelikult on see osa Jostedalsbrest, mis on Norra suurim-åhesönaga mägede vahel åleval on seda jääd veel terve suur hunnik. Pakseimast kohast on 600 m paksune-pole paha. Meie ronisime ainult seal all. Iganes kift muidugi. Näete piltidelt. Nali ka-jöudsime Briksdali enne ronimise aega-palav ilm ja vesi sai otsa-vötsime muidugi sealt samast jöest, mis liustikust sulab. Pärast giid räägib, et ärge seda vett jooge-need osakesed, mis vee roheliseks teevad, teevad lisaks köhu ka lahti. Ups-pärast ei olnudki janu enam-köht eriti lahti ka ei olnud;)
Nats sigatsenud on norrakad siin ka meiega-aga noh, ega see midagi uut pole eriti. Saame hakkama.ei viitsi isegi sellest kirjutada.
Nats katus ka juba söidab-kohati on juba tunne, et on kahju siit ära minna. Kui normaalsem töö oleks ja ...siis vöiks siin ju täitsa olla. Aga siiski oli väga hea tunne, kui kojusöidu piletid kätte saime. Peamiselt ei viitsi ma kooli minna-viimane aasta on täielik närveldamine niikuinii.
Nååd oleme tööl käinud ja varsti jälle vabad päevad. Ahajaa-fjordis käisime ujumas ka-kusjuures ma arvasin, et vesi on ikka täitsa KÅLM. Aga asi polnud åldse nii hull-ma arvan, et oma 10-12 kraadi tuleb ära. Rohkem nagu väga ei taha minna aga...;)Ujumisest pilte kåll pole, aga ma usun, et te ikka usute mind. Ujumas käisime oma arvates siinses liivarannas-mis lähemal vaatlusel osutus kruusarannaks-ja mitte just peene kruusa rannaks. Ups.
Seoses sellega meenub mulle, et me käisime Målöis-selline väike ja väga tååpiline Norra kalurite linn. Iganes pull. Ja seal lähedal oli åks kift kivi ja siis muidugi päris liivarand ookeani ääres. See oli ikka täitsa pull. Töesti asi, mida peaks nägema. Vöimas.
Muud tarka midagi-homme veel vaja ennast tööle venitada. Ja siis laiskleme 2 päeva-loodetavasti ikka leiame omale tegevust ka ja siis ma saan sellest teile kirjutada.
Olge siis tupsud ja osasid teist me juba ootame:)Teisi näeme ka juba öige varsti-vähem kui kuu aja pärast:)
Japsid pildistasin ka ära-kuigi mitte Loenis patseerimas, vaid Briksdalis autoga åles söitmas. Kahjuks ei jäänud pildile neid japse, kes meile lehvitasid.Uskumatu, aga tösi. Lahedad tegelased:)

Kommentaare ei ole: