Pühapäev, september 30, 2007

nædalavahetus valvetelefonidega

Krøbistan kuivikuid ja hakkan suurest igavusest blogi kirjutama.
Tæna pole ønneks siiani vaja olnud tøle minna, ainult helistanud olen. Katsun ikka inimestele øelda, et kui kurguvalu vøi køha on, et siis kannatab esmaspæevani oodata, muidu harjuvad æra kogu aeg helistama ja arsti juurde saama.
Niisiis istun oma kahe telefoniga kodus nagu sunnismaine. Dina ka igavleb, sest pikki tiire ei julge teha, kui helistavad. Olen suutnud oma riidekappi revideerida ja 1/3 riietest sisse pakkida, sest neid enam kasutada ei saa-naba tuleb vælja. Mul on kahtlane tunne, et olen mujalt ka nats suuremaks læinud, kui ainult køhu pealt:)Mønigi asi polnud mitte ainult køhust kitsas, vaid ka alt ja ålevalt poolt:)Enamikke riideid saab siiski veel kombineerida nii, et mingi pikem særk on all. Aga eks ma pea åhe tiiru Ålesundi tegema ja nats pikemaid;)riideid juurde ostma.
Siis løikusin øunu ja panin kuivama kamina kohale.
Eile sai parasjagu actionit ka. Siiani pole veel nii palju jampsi valvete ajal olnud. Nimelt tulid 3 haiget umbes samaaegselt: 4-aastane tådruk oli oma ninajuurele hea sågava haava kukkund. Ja katsu sa siukest ømmelda. Ja tuimestit såstida. Sipleb ja røøgib. Ja oma halvaks ållatuseks læksin ma åsna hædasse, kui ma kuidagi ei suutnud seda teist ømblust panna, sest see rabeles nagu jænes kunagi. Jube. Ega see kuigi kena saand, aga væhemalt sai ææred kokku ja panin plaastriribad ka veel peale. Haiglasse ka 2 ømbluse pærast ju ei hakka saatma. Kole værk.
Ja siis tuli mingi poiss, kes oli omale øhupåssiga lolli peaga (ta arvas, et see oli laadimata)haavli suulakke lasknud. Nægin ainult auku suulaes. See oli kåll åks ønnelik ønnetus. Selle saatsin haiglasse. Kiirabiga ei julgend saata, sest siis oleksin ilma kiirabita olnud 3 tundi.
Nojah ja siis peale 12 øøsel tuli selle pæeva parim pala. minu esimene eesti patsient. pole just vaja palju arvata, kui purjus ta oli. No ikka lamp, mis lamp. Ei julge siin hakata tæpsustama mingeid asjaolusid, aga ma kulutasime ta peale væhemalt 1,5 tundi ja løpuks pidime ikkagi politsei kutsuma, sest ta åritas nii mønigi kord jøuga asju lahendada. No paras plass lugu minu arvates. Aga ønneks me suutsime ligi meelitada purjus norrakaid ka, kes oluliselt møistlikumat juttu ei ajanud. nojah, nad siiski suutsid oma jalgadel kæia. Nojah, see selleks.
Kell ønneks juba 3-hakkab see pæev ehk ka øhtusse saama. Venivad need valvepæevad. ja vaesed haiged, kes mul homme on. Ma juba tunnen, kuidas ma åldse hea ja kaasatundlik arst jærgmine nædal ei ole. Loll peale kauba:)

10 kommentaari:

kõige laisem laiskloom ütles ...

äh, ära jama! Sa saad väga hästi hakkama.. kui Sul tuleb jälle pabin kallale vms, siis mõtle näiteks Laisik samasse olukorda, et kuidas tema üldse hakkama ei saaks ja siis ongi kohe parem, eksju! ;o)

Anonüümne ütles ...

Ei no jah, on ikka hullude juhtumitega seal tegu. Kuigi jah, tegijal juhtub ju ka... ja kes ikka ei tahaks olla tegija;)

Ikka tubli oled!

assa ütles ...

Natuke kiitust oligi mul just vaja;)Tøø pørsas mind kiita ei taha. Ise ikke vahest kiidan, aga imelik hakkab. Dina jutust ma palju aru ei saa ja ega selle køhus oleva tupsu morsesignaalid just palju arusaadavamad pole.
Aitæhh. Ise olete ka tublid:)

ere ütles ...

Tere!
Ma üle pika aja loen su blogi. Palju tervisi teile kaks-ühes. Ja ilus kõht!

Anonüümne ütles ...

Tore jälle üle pika aja lugeda, et sul ikka hästi läheb. Sest mulle tundub, et tegelikult ikka läheb ju... Jõudu sulle paberimajandusega, lugesin su elamisloa taotlusest. Minu oma sai nüüd lõppeks peale 14 kuud!! positiivse vastuse, aga aktiviseerida ma seda ikka veel pole saanud, sest post UDI ja politsei maja vahel Oslo linnas võtab ca 3 nädalat... Igastahes edu sulle!

assa ütles ...

Tervitused teile ka:)
Åtlen kiidusønad sellele køhus olevale ja siputavale tupsule edasi. eks ta ka røømustab, et juba køhus kena on:)
See on kåll tore, et elamisloa said Kaja:)
Mul læheb muidu kenasti jah-ainult see rasedusaegne hædaldamine vaevab mind;)
Tervitused teile ja jaksu sågiseks:)

Anonüümne ütles ...

Noh?

Anonüümne ütles ...

Jaa-aah?

Anonüümne ütles ...

Tere, Assa!

Papa, mamma, Reedukas ja Riina tervitavad sind!
Ja Piki ka, olgugi, et ta magab.

Unknown ütles ...

Ei ole ammu su blogi lugenud, aga mul hea meel su pärast. Aga oled tuble. Perearsti töö ongi selline, et kunagi ei tea, mis järgmisena ette tuleb.

Ole tuble ja eks Marina juures juuksuris näeb jälle kunagi

Kristi