kolmapäev, juuli 13, 2005

pool juulit läinud

Mis ei ole muidugi åldse paha,ikka hea. Sest koduigatsus kipub ikka julmalt peale, kuigi ma seda juba kuu aega eirata olen suutnud. Selle pärast ei taha kirjutada ka, siis tuleb kohe see asi, mida ma isegi öelda ei taha peale. Seoses sellega meenub, et lennuki piletid on meil ostetud 31. augustiks-aga käes veel ei ole-selleks peab Kadri veel need ära tooma ja meile saatma. Äitähh talle juba ette;)Väike meelitus, sest muidu on ikka pahasti kåll, kui koju ei saa. Ja pealegi keerab mul alati ära, kui ma kuu aega pole koju saanud. Toredast(ma ikka katsun olla tore vähemalt)Assast pole just palju järel, kui ma pole 3 kuud koju saanud. Paha -paha. Vaene Riina. Eks me ikka nats riidle ka siin Riinaga-aga muidu olekski igav;)Ega öed taha ju uskuda, et teine tast aru ei saa vöi ei käitu samamoodi-ja sellest siis need aruteludki.Aga kui pole nii kaua oma öega koos olnud, siis paneb vahest ikka imestma kåll, et näe, seda ei teadnudki. Oma öde tundma öppida on ikka imelik kåll-sest ikka arvad, et tunned ju teda.
Nojah, ega siin kellegi muuga tuttavaks polegi saand. Aga ma ei hakka siinkohal norrakaid kiruma enam. pada söimab katelt teema ikka. Aga noh, möni on ikka nii kole hirmus isekas, et uskumatu. Lihtsalt jääd suu ammuli vahtima, et kas selline siga saab ikka olla. Ja kui ma åldse midagi vihkan, siis see on isekus ja ålbitsemine. Lihtsalt söidavad must åle-måstika. Ja ise on löpp rahul. Veel måstilisem. Mötled kåll, et ah, las ålbab, tropp on-aga kuidagi önnestub tal mu tuju ikka ära rikkuda. Ja järgmine päev tööle minna ei taha. Aga täna näiteks oli jälle suht tore päev:)Hommikusöögis on åks eestlane (naine) ja tema tåtar tuli talle kålla. Nendega oleme siin käinud vesirattaga söitmas ja ujumas. Iganes tore:)
Vabadel päevadel käisime Ålesundis-see siit 3h tee kaugusel-linn. Iganes imelik linn-mere ääres saarte peal. Seisad keset linna ja vaatad vasakule-meri, vaatad paremale-ka meri. Käisime selle soome tådruku ja åhe valgevene tådrukuga-need on mingid hullud shoppajad. Ja mina olen nagu ikka väga halb shoppaja. Ja Riina pole just oluliselt parem. Kui 1h oli poodides käidud, siis me vabandasime ennast kuidagi välja ja vahtisime niisama linnas ringi. Kena linn iseenesest.Vöite ise pildi pealt vaadata. Shoppasime ikka ka-ma ostsin ujumisprillid(seekord öige suuruse-sellest moraal-kui ujumisprille ostad, siis tea, et nendel on ka numbrid-eelmised ostsin XS-japsidele sobivad need kåll, aga mulle mitte)ja köige kallimad sokid, mis ma kunagi ostnud olen(170 krooni-ärge mammale-papale öelge), kusjuures need olid alla hinnatud;)Tegelt need mägisaabastesse möeldud sokid(talvel soojad ja suvel lasevad öhku läbi-selliseid ikka odavamalt ju ei saa;)ja toimisid kåll-seekord ville ei tulnud ja jalas olid täitsa head. Aga suvi pole vist veel käes, sest jalad higistasid ikka;)
Åhesönaga-teisel vabal päeval käisime seda 1848m mäge ronimas-ja jöudsime isegi tippu. Kuigi pehmelt öeldes oli see raske. Algus oli ilgelt kerge ja ma juba mötlesin, et mis siis nååd. Aga siis kui lumi hakkas ja ikka pead mööda sula lund mäkke minema 30 cm sammudega möned head kilomeetrid-siis....Alla tulek oli oluliselt lihtsam nagu piltidelt näha. Riina oli mingi hulljulge-laseb pool kilti mäest alla, nii et midagi ei näe, sest lund lendab hullu moodi-ma ikka tulin nii tasa ja targu. Selline argpåks ma juba olen. Aga noh, nii pikka liugu ma pole elu sees saand. Ilgelt kift. Kilekott kadus poolel teel ära(åles järgi ikka ei lähe), aga sest polnd lugu , sest see oli nii järsk, et istud lihtsalt lume peale jalad ees maas ja libised ilge kiirusega ikka alla.Aga jah, lumega oli minek ikka oluliselt raskem kui ilma lumeta. Aega läks ka parasjagu palju-umbes 4h åles. Seal söime ja jöime kakaod(Riina oli suurest lume söömisest ja dehådratatsioonist suht kesise isuga-ja keris sinna päikse kätte magama-ega ma ka just targem polnd, sest sel hetkel see mulle kåll imelik ei tundunud;)Alla saime tänu kelgutamisele 2 h-ga. Peale soolapähklite söömist kosusime väga normaalselt. Pöhiline oli muidugi see, et kuna hommikul oli pilves, siis me päiksekreemi ei vötnud. Aga pilved olid muidugi nagu niuhti kadund ja päike kesktaevas. Öudukas. Enne polnd häda midagi, aga kui tagasi tulime, siis oli juba nats imelik körbend tunne. Aga pöhiline ållatus oli ikka järgmine hommik-jummala näost vähid-mölemad. Kusjuures silmad ka täiesti tulipunased seest.Riinal käed ja jalad ka pölend. Mul olid ainult kael ja nägu-muud kohad olid ikka enne päikest saand(kuigi nägu saab ju alati köige rohkem päikest)Ei tea. Köögis köik jöllitasid. Sihukest asja pole muga enne juhtund, et oleks näo nii ära pöletand. Aga nååd juba köik normis-nahka tuleb , nii et tapab. Ja kreemi läheb nagu sooja saia.Ilgelt rasvast kreemi panen paksu kihi ja 5 min pärast nahk jummala kuiv. Silmad olid ka 3 päeva punased. Noh, muud midagi -jälle targemad ja 2 asja tavalises ronimisvarustuses juures-päiksekreem ja päikseprillid;)
Nååd juba kirjutatud kåll. Tegelt tahtsin norrakatest ja eestlastest ka kirjutada, aga sellest siis järgmine kord. Åhesönaga järgmine kord tuleb mingi kahtlane ja arusaamatu Assa loogika teemal miks norrakad kohati pörsad on-ja eestlased(k.a. Assa)paremad pole. Katsun nååd sörkima minna-ja basseini laisklema. Aga sinna on viimasel ajal mind raske meelitada, sest seal käib palju rahvast ja nad panevad sinna ilgelt kloori. Ja mul tuleb kloorist ikka väga tålikas nohu-terve öhtu ainult nuuska. Jube tååtu.Isegi uued prillid ei aita:(
Panen nååd pildid ka åles-peamiselt Skåla ronimise pildid.Olge siis tupsud ikka ja tublid. Ja saatke päikest meile ka tihedamini-kuigi meil iga 3. päev umbes juba suht ilus ilm:)Täna kahjuks 2.päev;)Ma loodan, et mitte 1.Aga kes seda norrakate ajaarvamist teab.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

hea algus