neljapäev, juuli 20, 2006

Ja juba teine päev järjest keegi kirjutab

Tegelt on see paha märk, sest tähendab, et ma nüüd kirjutan 2 korda järjest ja siis jälle 2 kuud ei kirjuta.
Mul oli vaba päev täna:)Traditsiooniliselt magasin 11-ni ja siis hakkas mu korterinaaber oma poisiga hommikust sööma(köök on meil koridori lõpus s.t. pliit siis ja imeväike külmik asuvad lihtsalt koridoris) ja siis ma ei saanud enne 12.30 majast välja. Noh ja siis ma mõtlesin, et ega mul pole ju vaja Stryni minna-parem õpin norra keelt. Kimasin rattaga plaashile-s.t. kivikliburand ja kaljurand ja peesitasin ja lugesin-päike läks küll kiiresti pilve taha, aga parem oligi. Ja siis käisini ikka fjordis ujumas ka -võinohh-kargasin sisse, kiljatasin ja tormasin välja. Väga külm ei olnudki-on külmem olnud. Sõin mingeid soksikrõbuskeid-päris head olid ja kimasin tagasi.
Siis käisin ujumas ja sörkimas mäkke. Ma pean ikka oma eelmise aasta tiiru(see koosneb peamiselt mäkketõusust-noh, teine pool an muidugi allamäge) ära tegema. Preagu jääb ikka 1/3 puudu enne kui hing paelaga kaelas on. Üldiselt võtab siin jooksmas käimine vähe aega-nimelt ei jaksa ma lihtsalt kuigi kaua ülesmäge joosta ja allatulla pole lihtsalt võimalik aeglaselt:)
Nägin ükspäev kalameest ilgelt suure kalaga jõeäärest tulemas-tõestus sellest, et siin ikka on kalu. Meil eelmine aasta tekkis kahtlus, et nad niisama loobivad õnge.Kuigi Ivo nägi ka, et nad püüdsid kala siit eelmine aasta.
Õppimine väga ei edene. No kurat küll-neil tähendab 1 sõna sada eri asja ja siis see on veel tegusõna ja nimisõna ja ma ei tea , mis veel. Ja siis kui mul õnnestub see sõna ära õppida (mõneks minutiks)-kohtan ma varsti uut sõna , mis muuhulgas tähendab ka ühte nendest eelmistest. No täitsa võimatu. Ja ebareeglipärased on siin ka just kõik tegusõnad;)Ja väljenditest ma ei räägigi.Kusjuures norra keel on tegelt ka lihtne keel;)Olks katsun ikka nats veel õppida. Ja siis tuttu.
Täielik õudus nädalavahe on mind ootamas-tööl kuni neljapäevani, kusjuures nädalavahetusel on ikka täielik paanika olukord-täismaja, mingid paadilõunad, grillipeod ja tellimused. Ühesõnaga ainult jookse. Aga siis läheb muidugi aeg ka kiiremini.
Kallid teile ja neljapäeval kirjutan kindlasti, kui mitte enne.
:)

6 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tervitused ja kallid sulle ka!

maailmaparandaja ütles ...

jah, ja seda, et sa kaks kuud ei kirjuta, ei taha ma kuulda ka mitte

Anonüümne ütles ...

Tsauks Assa! Pikil on veel üks raske kuu ees... Et sa siis tead arvestada... Aga ta on küll väga palju näljasem, niiet see asi on kindel. Olgu-olgu. Ole siis tubli!

Anonüümne ütles ...

Ma muidu Reet.

kõige laisem laiskloom ütles ...

nii.. jälle on neljapäev ja ei piiksugi ;o)

Anonüümne ütles ...

oppinud